Ogólnie rok 2021 - plany

2021-03-16 07:47

tl_files/images/wodawil logo-f-01.jpg

Budżet Miasta i Gminy Serock na rok 2021 został przyjęty już jakiś czas temu i najwyższa pora podzielić się z Państwem zamierzeniami i planami Zakładu na najbliższe miesiące. Bazując na wcześniejszych artykułach i ogłoszonym planie zamówień publicznych w 2021 roku chcemy wybudować następujące odcinki sieci wodociągowych:

  1. Przebudowa odcinka sieci wodociągowej w ulicy Polnej w Serocku,
  2. Zwodociągowanie całej ulicy Waniliowej w Maryninie,
  3. Zwodociągowanie całej ulicy Tolka Banana we wsi Nowa Wieś
  4. Budowa odcinka sieci wodociągowej w ul. Dosińskiej w Jachrance (od ul. Jasnej do Szczęśliwej)
  5. Zwodociągowanie ulicy Piwonii w Skubiance
  6. Budowa odcinków sieci wodociągowej w ulicach Radosna i Pogodna w Stasim Lesie
  7. Przebudowa przyłączy wodociągowych w Stanisławowie i wyłączenie z eksploatacji starego wodociągu.

Oprócz zamierzeń czysto inwestycyjnych Zakład złoży do Wojewody Mazowieckiego opracowanie dotyczące analiz ryzyka ujęć głębinowych wodód podziemnych, których jest zarządzającym. Opracowanie tak dużej dokumentacji nakłada na Zakład Prawo wodne. Wojewoda w swej analizie wyznaczy lub nie strefy ochronne ujęć wody.

Rok 2021 to też ostatni rok obowiązywania pierwszej po zmianach przepisów, taryfy trzyletniej i jednocześnie rok w którym drugi raz z rzędu Zakład musi złożyć projekt taryfy na najbliższe 36 miesięcy.

Mniej więcej w połowie roku 2021 planowane jest uruchomienie zmodernizowanej stacji uzdatniania wody przy ul. Nasielskiej w Serocku – SUW Nasielska. Jednocześnie z tą inwestycja budowana jest nowa siedziba Miejsko-Gminnego Zakładu Wodociągowego. Po oddaniu i uruchomieniu stacji planujemy wyremontować SUW Pułtuska i wyłączyć zupełnie z eksploatacji SUW Kwiatowa. Rok 2022 powitamy Państwa w nowym budynku administracyjnym.

W połowie roku uzyskamy pozwolenie na budowę i modernizację SUW Stasi Las. Inwestycja ta planowana jest na następne lata. W miedzy czasie chcemy wykonać dokumentację modernizacji SUW Borowa Góra i wprowadzić tam uzdatnienie wody.

Pozostają oczywiście działania codzienne zapewniające ciągłość dostawy wody dla odbiorców, nadzór nad jakością wody dostarczanej odbiorcom oraz wszystkie sprawy związane z rozliczeniami.

Wróć

Galeria

Kontakt

Miejsko-Gminny Zakład Wodociagowy
ul. Nasielska 21
05-140 Serock

tel. 22 782 73 58
tel. 22 782 67 44
fax  22 782 61 51
e-mail:

Mapa dojazdu