Jesień i zima w wodociągach

2019-10-23 09:14

tl_files/images/dluzewskich_2.jpgJesteśmy w okresie jesieni i dużymi krokami zbliża się nieuchronnie zima. Okres w którym powoli należy kończyć zadania inwestycyjne w terenie. Oto krótki zarys wykonanych prac związanych z budową sieci wodociągowej zakończonej i tej której terminy zakończenia  dobiegną wkrótce.

1. Zakończono i oddano do eksploatacji odcinek sieci wodociągowej w ul. Pieńki we wsi Gąsiorowo. Wybudowano około 500 mb sieci wodociągowej, a 14 przyłączy wykonano w oparciu o umowę inwestorstwa zastępczego.

2. Wybudowano i oddano do eksploatacji odcinek sieci wodociągowej w ul. Jachtowej w Jadwisinie.

Zakład był w tym przypadku tylko inwestorem wodociągu a przyłącza wodociągowe były realizowane przez mieszkańców.

3. Wybudowano przedłużenie wodociągu w ul. Miłej w Serocku wraz z dwoma przyłączami w systemie inwestorstwa zastępczego.

4. Podobnie przebiegła inwestycja budowy sieci wodociągowej w Zabłociu. Zadanie to oprócz budowy przyłącza obejmowało przewiert pod drogą wojewódzką.

5. Wzorem poprzedniej inwestycji wybudowany został odcinek sieci wodociągowej we wsi Dębe wraz z przyłączem wodociągowym.

6. W trakcie prac jest jeszcze wodociąg we wsi Wierzbica ul. Marsa oraz wodociąg w Zalesiu Borowym.

tl_files/images/wodo 077.jpg

W późnym okresie letnim stacja wodociągowa Serock-Pułtuska została wyposażona w moduł wizualizacyjny i jest poprzez sieć internetowa dostępna wizualizacja pracy pomp głębinowych, zbiornika wody czystej i pompowni drugiego stopnia. Obecnie prowadzone będą prace nad przebudowa zasilania energetycznego w/w ujęcia wody.

Okres jesienno zimowy sprzyja prowadzeniom  prac planistycznych i koncepcyjnych. Zakład zlecił opracowanie dokumentacji technicznej w celu uzyskania pozwolenia na budowę sieci wodociągowej w Serocku ul. Żytnia, Moczydło, Marynino i Dębinki. Zakres tego opracowania obejmuje przebudowę i budowę nowej sieci wodociągowej na odcinku około 6 km. Prace są tak zaplanowane aby w 2020 roku wykonać już część przebudowy wodociągu na odcinku drogi powiatowej która ma być remontowana.

Podobnie duże zadanie projektowe zostało uruchomione we wsiach Łacha i Nowa Wieś. Około 2 km sieci wodociągowej połączy dużą średnica obie miejscowości zwiększając zaopatrzenie w wodę wsi na południe od drogi krajowej nr 62

Zbliżający się okres zimy to również czas na przygotowanie ujęć wody, studni i obiektów na niższe temperatury.

Wszyscy pamiętajmy o tym iż woda w temperaturze poniżej 0 oC zamarza zwiększając zwoją objętość. Ta oczywistość powoduje awarie urządzeń wodociągowych których łatwo można uniknąć.

Wróć

Galeria

Kontakt

Miejsko-Gminny Zakład Wodociagowy
ul. Nasielska 21 A
05-140 Serock

tel. 22 782 73 58
tel. 22 782 67 44
e-mail:

Mapa dojazdu