Praca w czasie pandemii

2020-06-19 11:52

tl_files/rozne/koronawirus-2_hol.jpgSzanowni Państwo

Czas pandemii koronawirusa w którym przyszło nam teraz żyć, wymusza pewne działania które spoczywają na zakładzie wodociągowym jako dostarczycielu wody ale również na Państwu jako odbiorcach lub przyszłych odbiorcach wody.

Zakład zgodnie z przepisami,  25 maja 2020 roku pracuje w tzw. „kontakcie bezpośrednim” z petentami. Na drzwiach wejściowych znajdują się piktogramy o wejściu w maseczce z zakrytym nosem i ustami, o zachowaniu bezpiecznej odległości, o dezynfekcji rąk. Na podłodze są wyznaczone linie do których może petent dojść a dalej powinna być strefa tylko dla pracownika. Przy wystawieniu faktury nie ma potrzeby zaglądać w ekran monitora.

Z dniem 25 maja 2020 r. została również  uruchomiona kasa, a z dniem 1 czerwca inkasenci pracują  w terenie,  odczytują wodomierze i rozliczają w sposób bezpośredni odbiorców usług. Zostały zamówione dwa mobilne terminale płatnicze, które mam nadzieję zostaną już w lipcu wykorzystane w terenie.

Od Państwa, czy to w siedzibie zakładu czy na własnej posesji w kontakcie z pracownikami oczekujemy również wdrożenia pewnych zasad kontaktu szczególnie przez osoby, które są w kwarantannie, są chore lub miały kontakt z chorą osoba. Pracownicy czy to w zakładzie czy pracujący w terenie nie znają Państwa i nie chcą być narażani na zachorowanie. Jak sami Państwo obserwujecie jest bardzo dużo osób na działkach rekreacyjnych czy u rodzin, którzy już od dłuższego czasu pracują zdalnie, wypoczywają czy po prostu uciekli z dużego miasta. Są na terenie gminy osoby chore z potwierdzonym testem zakażeniem ale są też osoby na kwarantannie i osoby które mogą być chore ale testu nie wykonały z jakiegoś powodu. Oczekujemy przede wszystkim pewnej minimalnej odpowiedzialności. Za siebie odpowiadamy sami ale swoim działaniem nie narażajmy innych.

Jeżeli wszyscy będziemy zachowywać się odpowiedzialnie na pewno lepiej będzie nam przetrwać czas pandemii koronawirusa.

Wróć

Galeria

Kontakt

Miejsko-Gminny Zakład Wodociagowy
ul. Nasielska 21 A
05-140 Serock

tel. 22 782 73 58
tel. 22 782 67 44
e-mail:

Mapa dojazdu