2018-05-15 09:18

tl_files/images/schody4.jpgW ramach programu WODAWIL (czyli o wodzie z przymrużeniem oka) na terenie gminy Serock pojawił się kolejny mural. Obraz przedstawia spływającą kaskadami wodę, krystalicznej czystości  i pływające w niej ryby.  Niby wszystko proste ale…  woda ta nagle zaczyna spływać  po schodach znajdujących się w ciągu ulicy Wąskiej w Serocku. Na brzegach cieku wkrótce pojawią się faszyny, łodzie rybackie i inne atrybuty związane z nadbrzeżnym położeniem miasta.

Mural ten jest  widoczny tylko z jednego miejsca: dla wchodzących po schodach od ulicy Niskiej.tl_files/images/schody2_2.jpg

Pomysłodawcą tej artystycznej formy prezentacji  jest Miejsko-Gminny Zakład Wodociągowy w Serocku, a wykonawczynią muralu Pani Karolina Bieńkowska – Pugacz od urodzenia mieszkanka Serocka. 

Pani Karolina jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na kierunku Architektura Wnętrz. Przygodę artystyczna, jak sama mówi, rozpoczęła już w gimnazjum, uczęszczając na zajęcia plastyczne do Pani Pauliny Nowaczyk. Przez kolejne cztery lata kształciła się z rysunku, malarstwa i rzeźby w pracowni prof. Jerzego Mierzwiaka. W szkole średniej zainteresowania skierowały się w stronę przestrzeni we wnętrzach i design’u. Na pierwszym roku studiów powstały już pierwsze projekty mebli. Pani Karolina to osoba lubiąca wyzwania artystyczne, a takim jest przedmiotowy mural.

 

 

„Nie ma dla mnie nic lepszego jak wspólne ulepszanie przestrzeni, która nas otacza” – to jej słowa.

 

tl_files/images/schody5.jpg

Wróć

Galeria

Kontakt

Miejsko-Gminny Zakład Wodociagowy
ul. Nasielska 21 A
05-140 Serock

tel. 22 782 73 58
tel. 22 782 67 44
e-mail:

Mapa dojazdu