2017-10-30 12:14

tl_files/images/wodawil logo-f-01.jpgW ramach programu „WODAWIL” ściśle związanym z szeroko pojętą wodą i jej znaczeniem w życiu człowieka, pojawił się drugi mural na elewacji stacji wodociągowej we wsi Stasi Las.

tl_files/images/IMG_3139.JPG

Tematem przewodnim tej grafiki jest hasło „STANY SKUPIENIA”. Jeżeli podejdziemy do tego tematu z czysto naukowego punktu widzenia, to wiemy że woda może występować w przyrodzie w trzech stanach: stałym, ciekłym i gazowym  (obrazują to poszczególne ściany budynku stacji wodociągowej). Naukowcy odkryli co prawda czwarty stan skupienia – plazma - ale są na razie na etapie udowadniania powyższej teorii. Wymienione wcześniej stany skupienia to nic innego jak różne sposoby połączeń cząsteczek.

Poszczególne STANY SKUPIENIA odpowiadają również za stany naszych myśli, zachowania, ruchu … życia. Lód czyli stan twardy,  zimny, kruchy, łatwy do zniszczenia, jest często odzwierciedleniem stan złego nastroju. Ciecz czyli to co płynie, swobodnie unosi, uspokaja jest dostosowane do kształtu ale jest też niszczycielskie jako żywioł i jako kropla, jednocześnie najbardziej poukładane i uporządkowane jest oazą spokoju. Gaz czyli stan najbardziej nieuporządkowany, chaotyczny, nie dający się w nic zamknąć wymykający się z każdych ram często swoim charakterem wybuchowy.

W przyszłym roku planuje się wykonanie kolejnych murali w innych miejscowościach.

tl_files/images/IMG_3144.JPG

tl_files/images/IMG_3189.JPG

tl_files/images/IMG_3190.JPG

Wróć

Galeria

Kontakt

Miejsko-Gminny Zakład Wodociagowy
ul. Nasielska 21 A
05-140 Serock

tel. 22 782 73 58
tel. 22 782 67 44
e-mail:

Mapa dojazdu